Menighedsråd og præster i Sydhavn Sogn

Der var valg til menighedsrådet i Sydhavn Sogn i september 2018. Det nye menighedsråds funktionsperiode løber fra første søndag i advent 2018 til første søndag i advent 2020. 

Find sognepræsterne Helene Ferslev, Heidi Røn Preem og Christian Rydahl kontaktinformationer under Ansatte

Send en sikker mail til menighedsrådet i Sydhavn Sogn her.

Menighedsrådsformand Lone Rasmussen
Borgm. Chr. Gade 32, st. tv.
2450 Kbh SV
Tlf.: 20 18 39 88
Mail: lone@tpcl.dk

Næstformand Heidi Røn Preem (sognepræst)
Teglholmsgade 10C 
2450 København SV
Tlf. 20 18 39 86 (træffes tir-fre)
Mail: hrp@km.dk

Kontaktperson Louise Lindberg Heldmann
Amerika Plads 3E, 5. th. 
2100 København Ø. 
Tlf.: 29 90 66 63
Mail: louise@heldmann.dk 

Kasserer Eva Larsen 
Borgm. Chr. Gade 34, st. th. 
2450 Kbh SV
Tlf.: 28 81 57 53
Mail: evajyttelarsen@gmail.com

Ivan Juhl Knudsen
Bymuren 103, 4. th 
2650 Hvidovre 
Tlf.: 20 91 08 95
Mail: ijk@fdf.dk

Anne-Dorte Jensen
Dannevirkegade 9,3 th
1763 København V
Tlf 50 59 99 65
Mail: doje922@gmail.com

Kristian Simonsen
Kenny Drews Vej 61, 2.th.
2450 Kbh. SV
Tlf.: 22 15 70 12

Mail: kristiansimonsen@mail.dk

Karin Holm
P. Knudsens Gade 36, st.th
2450 Kbh SV
Tlf.:  31 20 86 04
Mail: karin_holm1101@hotmail.com

Linda Kellam 
Hf. Kalvebod 93 
2450 København SV 
Tlf.:  20 46 69 31
Mail: linda@steinov.dk

Thomas Nielsen 
Straussvej 23, 2. mf. 
2450 Kbh SV
Tlf.: 26 16 98 81

Filip Knaack Kirkegaard 
Sjælør Boulevard 32, 3. 
2450 København SV 
Tlf.:  61 30 61 35
Mail: filipkirkegaard@gmail.com

Hanne Thaulow Rasmussen 
Teglholmsgade 8B, 5. tv. 
2450 København SV 
Mail: hanne.rasmussen@gjensidige.dk

Helle Strømsted Petersen
Offenbachsvej 34. 1.tv
2450 København SV
Tlf. 21 90 07 98
Mail: helle-stroemsted@youmail.dk

David Tange
Straussvej 13, 1. mf
2450 København SV
Mail: david@tange.us

Annette Kastrup Pedersen
Alliancevej  6C, 1. th
2450 København SV
Tlf. 30 32 11 55
Mail: annettekastrup2@gmail.com 

Tenna Hermansen 
Mail: tennakah@hotmail.com

Suppleant Stephanie Appolone
Mail: stephanieappolone@gmail.com

Kirkeværge Morten Lyck Clemmensen (udenfor rådet) 
Straussvej 21, 3.
2450 København SV
Tlf. 24 62 12 55
Mail: frederiksholmkirkevaerge@gmail.com